Spadająca od 2017 r. metryka w łańcuchu, sygnalizuje obecnie byczą tendencję, twierdzą analitycy Stack Funds.

Nowy raport analizujący aktywność w łańcuchu mówi, że Bitcoin (BTC) jest teraz w fazie byczej opartej na ruchach podaży.

Opublikowany przez asset managera Stack Funds 2 lipca, wyniki sugerują, że 90-dniowa aktywna podaż dyktuje byczy potencjał dla BTC/USD.

Cena BTC wzrośnie “raczej wcześniej niż później”.
Publikując towarzyszący wykres dla metryki, Stack argumentował, że ma to istotne implikacje dla historycznych zachowań cenowych.

“Dane te wskazują na dwa fałdy. Po pierwsze 90% aktywnej podaży Bitcoinu zmniejszyło się w ciągu ostatnich 3 lat, z 36% do 17%, co sugeruje, że horyzont czasowy inwestorów wydłużył się, ponieważ Bitcoin jest przechowywany przez dłuższy okres w ich portfelach”, stwierdza raport.

“Po drugie, przed wybiegiem byków w 2017 i 2019 roku, kiedy to Bitcoin uderzył w 20.000 dolarów i 14.000 dolarów w górę w stosunku do dolara, istniały dowody na gwałtowne skoki podaży w 90% aktywnej (przedstawionej w zielonych strefach)”.

Trend ten pojawił się od czasu załamania cen Bitcoina w marcu, co okazało się być przełomowym momentem dla handlowców.

Stack zakończony:

“Jak pokazały statystyki, można się spodziewać potencjalnego wzrostu cen Bitcoinów, który jeszcze się nie zmaterializował, co prowadzi nas do przekonania, że poprzedni wzrost cen Bitcoinów może nastąpić raczej wcześniej niż później”.

Bitcoin 90-dniowa aktywna podaż 3 lata wykres

Bitcoin 90-dniowy aktywny zapas 3-letniego wykresu. Źródło: Stack Funds

Cena BTC powinna być “bliższa 12.000$”.
Stack przychodzi gorąco na obcasach bardzo byczego raportu Bloomberga, który w zeszłym miesiącu oglądając ceny przekraczające 12.000 dolarów.

Obecny zakres zachowań cenowych około 9.000 dolarów jest “kompresja” dla Bloomberga, a reakcja powinna przyjść w postaci zysków w krótkim terminie.

“Zmienność powinna nadal spadać, ponieważ Bitcoin przedłuża swoje przejście do kryptońskiego odpowiednika złota z aktywów wysoce spekulacyjnych, ale oczekujemy, że ostatnia kompresja zostanie rozwiązana poprzez wyższe ceny”, podsumowali analitycy.

Choć wiele wskaźników jest zachęcających, to popyt jest wyraźnie byczy. To, raport kontynuuje, jest również “najważniejszą” kategorią do wygrania dla Bitcoina.

Jako taki, Bloomberg dołącza do różnych innych, w tym Cointelegraph Markets analityk Michaël van de Poppe, w prognozie potencjalnego celu cenowego 12.000 dolarów.

“Coraz więcej używanych adresów, napływy produktów inwestycyjnych na giełdzie i otwarte rynki kontraktów terminowych tworzą solidniejsze fundamenty dla krypto benchmarku” – stwierdza Bloomberg.

“Liczba wykorzystywanych aktywnych adresów Bitcoinów, kluczowy sygnał spadku cen w 2018 r. i ożywienia w 2019 r., sugeruje wartość bliższą 12 000 USD, w oparciu o historyczne wzorce”.

Pasma Bollingera przewidują zmienność

Powyżej tego poziomu, potencjał byczy w żadnym wypadku nie zanika. W prognozie technicznej Bloomberg opisuje Bitcoin’a jako “byka w klatce”, który może osiągnąć jeszcze wyższy poziom.

“Około $8,0000-$10,000 to podstawowy zakres konsolidacji”, wyjaśnia.

“Widzimy, że Bitcoin, na poziomie około 9 200 dolarów 25 czerwca, jest bardziej prawdopodobne, że zbliży się do wysokiego poziomu z 2019 roku, nieco poniżej 13 000 dolarów, niż utrzymywanie się poniżej 8 000 dolarów.”

Klasyczny wskaźnik, Bollinger Bands, wskazuje na przełom “wkrótce”. Historycznie dokładne na wykresie zmienności w obu kierunkach, wstęgi pokazały charakterystyczne zawężenie w ostatnich tygodniach – kluczowy prekursor dla większych ruchów cen.

6-miesięczny wykres BTC/USD przedstawiający wstęgi Bollingera.

6-miesięczny wykres BTC/USD przedstawiający pasma Bollingera. Źródło: TradingView

W zeszłym miesiącu ich twórca, John Bollinger, sam ważył się na BTC/USD, ostrzegając przed optymizmem z powodu zrywu powyżej 10.000 dolarów.